Annak a személynek, akinek volt már része a pánikroham névre keresztelt szörnyű jelenségben, jól tudja, a szóban forgó rendellenesség elképesztően félelmetes. Félelmetes, hiszen kiszámíthatatlan, elsöprő erejű, és nemcsak lelkileg, illetve szellemileg megterhelő, de fizikailag is. Szerencsére van néhány egyszerű trükk, amelynek a segítségével könnyen leküzdhetjük, vagy legalábbis kordában tarthatjuk az éppen aktuálisan, random-szerűen ránk törő rohamot.
Nos, bár bagatellnek tűnhet, de az egyenletes légzés igen is sokat segít! Akkor, amikor ránk tör a pánikroham, túl gyorsan vesszük a levegőt – úgy is mondhatjuk, hogy kapkodunk utána-, és képtelenek vagyunk megnyugodni, ezzel is tetézve a bajt. Abban az esetben viszont, ha megpróbálunk a légzésünk egyenletességére, mélységére koncentrálni, óhatatlanul is élét vesszük a szörnyű rohamnak.
Az igazság az, hogy az életünkben tapasztalt első pánikroham a legszörnyűbb, hiszen az új helyzetet nem tudjuk kezelni, sőt, azt se tudjuk, mi történik velünk tulajdonképpen. A második alkalommal tapasztalt roham, bár ugyanolyan szörnyű, már csak azért is könnyebb, mert van tapasztalatunk a témában. Ha tudatosítjuk magunkban, hogy éppen mit élünk át, könnyebben vészeljük át a bajt. Így egyfajta biztonságot nyerünk, hiszen tudjuk, néhány perc és vége a megpróbáltatásainknak.
Hasznos trükk lehet az egyik érzékszervünk „letompítása”, hiszen, ha becsukjuk a szemünket, könnyebben ellazulunk. Sőt, remek ötlet lehet, ha megpróbáljuk kizárni az összes zavaró tényezőt, így, ha tehetjük, vonuljunk egy zajmentes, félreeső helyre, ahol nincsenek emberek. A mozgás szintén sokat segít a pánikroham leküzdésében, ám, ha biztosra szeretnénk menni, meditáljunk rendszeresen, így könnyebben uralhatjuk az aktuálisan fennálló negatív helyzetet.