Rend a lelke mindennek. Különösen igaz ez a Feng Shui esetében, hiszen a szóba forgó többezer éves hagyomány épp arra szolgáltat kiváló irányvonalat, milyen módszerekkel „takarítsuk” ki az életünket, hogy a pozitív energia minket is megtalálhasson a hétköznapok során. Az ősi Kínában hitték, az energia szabadon áramlik a természetben, ha pedig nem állítunk semmit az útjába, az otthonunk falai között is megvendégelhetjük az említett pozitív erőt. Ebben segítségünkre van a modern lakberendezés is. Írásunkban annak jártunk utána, hogyan rendezhetjük be az otthonunk egyik legfontosabb szereppel bíró belső terét a Feng Shui alapszabályai szerint – a hálószobát. Nos, azt senkinek nem kell részletekbe menően ecsetelni, miért olyan fontos az említett helyiség. A hálószóba a békés pihenés, a kellemes relaxálás, az energetizálás és a párunkkal eltöltött intim pillanatok helyszíne, éppen ezért nem mindegy, milyen légkör uralkodik a falak között.
A Feng Shui szerint az első és talán a legfontosabb lépés a rendezettség. Valóban, senki nem érzi jól magát, ha a környezete nem tiszta vagy rendetlen. Az ilyen káoszban a gondolkodás is nehezen megy, nemhogy a pihenés! Szabaduljunk meg minden olyan tárgytól, ami nem illik a háló hangulatához, amit nem, vagy csak ritkán használunk, illetve azoktól a tárgyaktól is, amelyek valamilyen negatív múltbéli emléket idéznek fel bennünk. A kínai hagyomány szempontjából a fény éppoly fontos, mint a rend és a tisztaság. Ajánlatos naponta többször szellőztetni a helyiséget, viszont estére mindenképpen zárjuk be az ablakokat és az ajtót is, nehogy a napközben gyűjtött energia az éj leple alatt távozzon a szobából. Esténként, mielőtt pihenni térnénk, jó ötlet meggyújtani néhány finom illatú gyertyát, de az illóolaj használata is remek alkalmat nyújt a kellemes ellazulásra.
Amint a levegő megtelik a békés hangulatot árasztó aromával, a lelkünkbe is megnyugvás költözik. A hangulatteremtés és a csí, azaz a pozitív energia bevonzható a virágok segítségével is, arra viszont figyeljünk oda, hogy a szóban forgó dekor elem csak és kizárólag frissen vágott virág legyen. Sokan szeretik a szárított virágokat, de jó tudni, hogy az ilyen csokrok megakasztják az energia áramlását. Szintén fontos tényező a tükör kérdése is. Ez esetben a Feng Shui nem ad egyértelmű választ, hiszen a módszer követői közül sokan ajánlják a tükör meglétét a hálóban, másik viszont kategorikusan elzárkóznak a használati tárgy alkalmazásától a szobában. Ha nem vagyunk biztosak a dolgunkban, maradjunk az arany középúton, és úgy függesszük a falra a tükröt, hogy abban az ágyból ne tudjuk magunkat meglátni.
Figyelem! Annak a személynek, aki a Feng Shuit alkalmazza, tilos elektronikus kütyüket tartani a hálószobában! Bár a legtöbbünk szívesen használja a mobilját vagy a laptopját, de minimum a TV-t nézését preferálja, ám ha így teszünk, a csí is jó messzire elkerül minket. Hova tegyük az ágyat? Nos, ne a bejárati ajtóval szembe, és igyekezzünk úgy helyet biztosítani a szóban forgó elemnek, hogy az mindkét oldalról jól megközelíthető maradjon – ezáltal biztosíthatjuk a harmonikus balansz meglétét a párkapcsolatunkban. Végül, de nem utolsó sorban a Feng Shui szempontjából az sem mindegy, milyen színűre festjük a falakat. A kínai módszer követői e tekintetben azt vallják, a bőr különféle árnyalatai már megteremthetik azt a fajta energiát és harmóniát, ami jó hatással lesz ránk a hétköznapok során.